21 marca- Pierwszy Dzień Wiosny

W tym roku w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy dosyć eklektycznie. Były kolorowe przebrania, szalone fryzury, pomysłowe 'plecaki’, turniej szachowy, oryginalne malowidła na twarzy, przepiękne warkoczyki na włosach i pyszne ciasta, babeczki, tosty, gofry i wiele, wiele innych. Oj działo się u nas działo…

Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia relacji z naszych obchodów powitania Pani Wiosny.

21 marca w PSP nr 2 w Mogielnicy odbył się Szkolny Konkurs Szachowy. Mieliśmy blisko 60 uczestników, którzy zmierzyli się w turniejach w czterech kategoriach: klasy I, klasy II, klasy III i w kategorii OPEN.

Oto rezultaty:

Klasy I:

1. Bartosz Kamiński

2. Alan Andryka

3. Wiktor Kiljański

Klasy II:

1. Oskar Zieliński

2. Julia Sobczyk

3. Lena Duszyńska

Klasy III:

1. Adam Okowiak

2. Adam Ślusarczyk

3. Krzysztof Rutkowski

Kategoria OPEN:

1. p. Paweł Pajewski

2. Kamil Gajewski

3. Diana Sofińska
Podziękowania dla p. Adama Lasoty za zaszczepienie wśród naszych uczniów pasji do szachów!

Nasi uczniowie przystąpili również do konkursów ,,wiosennych” zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski. Swoją kreatywnością nasza społeczność uczniowska mogła pochwalić się przygotowując wiosenne odlotowe fryzury czy też strój Pippi – pończoszanki. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się konkurs polegający na znalezieniu zamiennika codziennego uczniowskiego plecaka… Tu uczniowie zaskoczyli nas niezmierną pomysłowością… zobaczcie sami! BRAWO WY!!! 

Nie zapominajmy także, że odbyła się u nas SŁODKA KAWIARENKA dla Zosi i jej braciszka. W akcję charytatywną włączyli się: Dyrektor PSP nr 2, Rodzice uczniów 1b, Rada Rodziców, Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu. Babeczki, ciasteczka, desery, popcorn, wata cukrowa… tych oto smakołyków mogła skosztować nasza społeczność uczniowska i pracownicy szkoły. Dodatkowo na uczniów czekały takie atrakcje jak: malowanie twarzy, plecione warkoczyki, balony o różnorodnych kształtach… POMAGAMY! PAMIĘTAJ! DOBRO WRACA!

N. Skrzypczyńska

A. Jakubiak

A. Mikuła-Teklak

Dyrekcja

Rada Rodziców

Samorząd Uczniowski

Szkolne Koło Wolontariatu

Skip to content