Angielski jest super! :)

british, united kingdom, english

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2020/2021 Zespół Nauczycieli Języka Angielskiego w składzie: Anna Wolszakiewicz, Natalia Skrzypczyńska oraz Katarzyna Skrzypek przygotował uroczystości oraz lekcje kulturowe i konkursy związane z obchodami Dnia Halloween, Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Walentynek oraz Dnia Naleśnika w krajach anglojęzycznych, prezentując w ten sposób uczniom ich tradycje, zwyczaje, gry i zabawy oraz związaną z nimi twórczością artystyczną.

halloween, trick-or-treat, pumpkin

W piątek, 30 października w naszej szkole zrobiło się odrobinę strasznie. Zamiast uczniów w ławkach szkolnych zasiadły czarownice, nietoperze, wampiry, duchy,  czarne koty i złe wróżki!

Magiczne różdżki, lampiony z dyni, maski różnych straszydeł, niezwykłe kapelusze, peleryny, przepiękne suknie, a nawet szpony i wampirze zęby, takie gadżety z okazji Dnia Halloween w naszej szkole przygotowali uczniowie klas 1-3 wraz ze swoimi rodzicami.

Stroje oraz gadżety zostały nagrodzone upominkami zafundowanymi przez Szanowną Radę Rodziców, a w klasach panie anglistki, Katarzyna Skrzypek, Natalia Skrzypczyńska oraz Anna Wolszakiewicz  przeprowadziły konkursy, zabawy oraz lekcje nt. tradycji i symboli Halloween zgodnie z programem nauczania. Uczniowie wykonali również i własnoręcznie  ozdobili lampiony.

Christmas

christmas, winter, forest

W grudniu na lekcjach języka angielskiego chętni uczniowie klas 4 -7 przygotowywali oraz prezentowali multimedialne projekty na temat obchodów świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra w Polsce. Ich prace zostały opublikowane na facebooku naszej szkoły. Nauczycielki języka angielskiego przeprowadziły we wszystkich klasach lekcje na temat obchodów świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii oraz Sylwestra w Szkocji.

Valentine’s Day

valentine's day, valentine, hot chocolate

W lutym uczniowie klas 4-8 na lekcjach j. angielskiego zapoznali się z historią, tradycjami oraz zwyczajami obchodów Walentynek w krajach anglosaskich. Poznali ważne słówka i symbole oraz wysłuchali okolicznościowych piosenek na kanale YouTube  np. ‘Oh my Darling Clementine’, ‘If you love me and you know it’ z serii ‘Valentine’s Day Song for Kids’.

W kl. 3-5 pod opieką pani Natalii Skrzypczyńskiej uczniowie skupili się na przygotowywaniu kartek Walentynkowych za pomocą strony internetowej. Zachęcamy do obejrzenia galerii prac uczniów.

Klasy 1- 3 na zajęciach u pani Katarzyny Skrzypek wykonały prace plastyczne na szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową w języku angielskim. Wystawę prac dzieci można było podziwiać na szkolnych gazetkach oraz facebooku szkoły.

Pancake Day

pancake, hash browns, mountains

Podczas gdy my w Polsce kończymy okres zabaw i szaleństw Tłustym Czwartkiem, w Wielkiej Brytanii obchodzony jest tzw. Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika. Obchodzony jest on zwykle w przeddzień Środy Popielcowej. W tym roku dzień naleśnikowych ostatków wypadł 16 lutego.

Z okazji angielskich ostatków uczniowie klas 1-8 poznali historię tego święta, wysłuchali okolicznościowych piosenek, poznali naleśnikowe przepisy i obejrzeli krótkie filmiki z wyścigów z patelnią z naleśnikiem. Jednak największym entuzjazmem wykazali się podczas dekorowania własnoręcznie przygotowanych naleśników 😊

Dziękujemy uczniom za udział w tym przedsięwzięciu, ale też przede wszystkim Szanownym  Rodzicom, którzy przygotowali naleśniki i placki oraz tak wspaniale wyposażyli swoje dzieci we wszelkie produkty do ich dekoracji 😊A były tam: Nutella, dżemy, bita śmietana, kolorowe posypki, pianki, żelki, polewy, sosy, owoce i wiele, wiele więcej 😊

Zapraszamy do obejrzenia galerii tych przepysznych dzieł oraz ich wykonawców.