Dzień Edukacji Narodowej

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także całej kadry pracującej w oświacie. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

W różnych krajach nauczyciele obchodzą swoje święto w różnych dniach. Przykładowo na Tajwanie obchodzone jest ono 28 września w dniu urodzin Konfucjusza, a w Czechach i na Słowacji – 28 marca, czyli w dniu urodzin Jana Amosa Komenskiego – XVII-wiecznego pedagoga, filozofa, reformatora i myśliciela protestanckiego, twórcy i propagatora jednolitego systemu powszechnego nauczania, który zalecał objęcie nauczaniem wszystkich, niezależnie od płci i stanu.

Poniżej przedstawiamy w jaki sposób PSP nr 2 świętowała Dzień Edukacji Narodowej.

Świętowanie rozpoczęliśmy od apelu przygotowanego przez wychowawców klas 3 A oraz 3 B, Panie Żanetę Chaberską, Małgorzatę Dudzińską, a także Panią Magdalenę Bartuszek.

Nauczyciele oraz pracownicy szkoły dostali również drobne upominki oraz słodkości przygotowane przez klasy 3 oraz Samorząd Uczniowski.

Po zakończonym apelu nastąpiło przemówienie Pana Dyrektora oraz Przewodniczącej Rady Rodziców.

Na sam koniec został jeszcze słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców oraz drobne upominki.

Bardzo serdecznie dziękujemy za przedstawienie, upominki, ale przede wszystkim za życzenia i dobre słowo:)

E. Kołtunowicz

E. Łaski

A. Mikuła-Teklak