Europejski Dzień Języków 2021

Jest to dzień, którego celem jest promowanie nauki języków w Europie. Europejski Dzień Języków został ustanowiony z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku w Strasburgu i od tamtej pory jest obchodzony corocznie 26 września.

Zasadniczym celem obchodów Dnia Języków jest podnoszenie świadomości w zakresie:

• bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać
  • potrzeby osiągania przez obywateli pewnego zaawansowania w zakresie, co najmniej dwóch języków, poza swoim własnym, tak, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał, jako obywatele demokratycznej Europy.
  • propagowania uczenia się przez całe życie: zarówno w szkole, jak i poza nią
  • ukazania znaczenia nauki języków dla szerzenia idei wielojęzyczności oraz porozumienia międzykulturowego

W tym roku szkolnym w dniach 23.09.21 – 27.09.2021 Zespół Języków Obcych zorganizował obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole. Przewodnicząca Zespołu Języków Obcych pani Anna Wolszakiewicz wprowadziła informacje na temat naszych szkolnych obchodów w kalendarzu wydarzeń EDL.

W ramach 4 godziny języka angielskiego przeznaczonej na rozwijanie zainteresowań językowych oraz w ramach zajęć z języka rosyjskiego uczniowie klas 5-8 przystąpili do obchodów European Day of Languages. Na zajęciach wykonywali plakaty ukazujące zalety uczenia się języków obcych, przeczytali książkę Lara’s Language Journey Across Europe, poznali ciekawostki dotyczące języków, rozwiązywali quizy związane z ciekawostkami językowymi, rywalizowali w grze KAHOOT, słuchali piosenki „Panie Janie”w 4 językach oraz starali się rozpoznać aż 12 języków w których wykonywany był cover piosenki „Dance Monkey”.

Zachęcamy do obejrzenia galerii prac naszych uczniów oraz nauczenia się zwrotu 'Jak się masz?” z 8 A, 'cześć’ z 7 A i „Mam na imię…” z 8 B w 11 językach. Życzymy dobrej zabawy:)

A. Wolszakiewicz

A. Jakubiak