’Healthy, Sportive and Respectful Kids’-projekt eTwinning

Z radością informujemy iż dnia 06.02.2022 został zarejestrowany nowy projekt eTwinning ’Healthy, Sportive and Respectful Kids’. Tegoroczny projekt będzie realizowany na lekcjach języka angielskiego w klasie 6 a oraz 6 b w ramach zajęć rozwijających zainteresowania pod kierunkiem pani Natalii Skrzypczyńskiej oraz Anny Wolszakiewicz. Czas realizacji projektu 4 miesiące (Luty-Maj 2022). Współzałożycielem projektu jest szkoła  Pehlivanköy Atatürk Ortaokulu z Turcji. Kolejną szkołą, która uczestniczy w projekcie jest Scoala Gimnaziala nr 16 Marin Ionescu Dobrogianu z Rumunii oraz Agrupamento de Escolas de Arrifana, Santa Maria da Feira z Portugalii.

Celem tego projektu jest podniesienie świadomości znaczenia odżywiania, aktywności fizycznej i dobrych relacji społecznych. Podczas pandemii uczniowie stali się mniej aktywni, spożywali więcej śmieciowego jedzenia niż zwykle i trzymali się z dala od swoich przyjaciół. W efekcie otyłość i choroby przewlekłe stanowią zagrożenie dla ich zdrowia. Uczniowie mają również trudności w nawiązywaniu relacji społecznych.

Dzięki temu projektowi dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania oraz zajęcia sportowe służące poprawie jakości życia. Będą brać udział w sportach zespołowych i nauczą się, jak ważny jest szacunek i fair play.

Nasi partnerzy:

szkoła w Turcji