I Powiatowy Konkurs Piosenki Rosyjskiej za nami. Do zobaczenia za rok!:)

Powiatowy Konkurs Piosenki Rosyjskiej jest pierwszym wydarzeniem mającym na celu popularyzację języka i kultury rosyjskiej w powiecie grójeckim. W części szkół powiatu zrezygnowano z nauki rosyjskiego na rzecz innych języków obcych. Uwzględniając jednak specyfikę naszego regionu, obecność licznych grup producenckich współpracujących z krajami rosyjskojęzycznymi zauważyliśmy renesans tego języka w rejonie sadowniczym. Naszym celem jest stopniowe i systematyczne podejmowanie wszelkich kroków mających na celu popularyzację języka i kultury rosyjskiej wśród uczniów powiatu grójeckiego, który od kilku dziesięcioleci, czasami mimo bardzo trudnych relacji międzynarodowych związany jest z krajami tzw. „rynku wschodniego”.

11 stycznia 2022 r w MGOKu w Mogielnicy odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Rosyjskiej organizowany przez PSP nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy wraz z MGOK w Mogielnicy. Gośćmi honorowymi konkursu byli: Przedstawiciel Ambasady Rosyjskiej – Attache p. Yaroslaw Ivanov, Burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica – p. Sławomir Chmielewski, Zastępca Burmistrza Grójca – p. Jarosław Rupiewicz i śpiewaczka operowa, operetkowa i sopranowa – p. Anna Maria Adamiak. Inicjatorką konkursu była nauczycielka j. rosyjskiego w PSP nr 2 w Mogielnicy, pani Aleksandra Jakubiak, która wraz z panem Dyrektorem Pawłem Pajewskim,  p. Edytą Sańpruch, p. Mariolą Kuźmą, p. Elżbietą Lipką i p. Adrianną Dobrosz przygotowali zarówno naszych uczniów, jak i całą oprawę organizacyjną i artystyczną konkursu.

Uroczystość oficjalnie rozpoczął pan Dyrektor PSP nr 2 w Mogielnicy – p. Paweł Pajewski witając wszystkich naszych gości specjalnych i uczestników. Następnie odbyły się przesłuchania. W Konkursie wzięło udział 15 szkół podstawowych z powiatu, zaprezentowało się 49 uczestników w 31 występach. Podczas obrad Jury młodzież obejrzała film rosyjski Зимний роман. Po zakończeniu obrad został ogłoszony następujący werdykt Jury:

I miejsce – Natalia Kwil, PSP nr 2 w Mogielnicy

II miejsce – Maciej Orzeszak, PSP w Kruszewie

III miejsce – Antonina Rupiewicz, PSP w Belsku Dużym

Wyróżnienia dla: Zuzanny Oziemskiej z PSP nr 2 w Grójcu, Bartłomieja Andryki z PSP nr 2 w Mogielnicy, Marii Senator z PSP nr 2 w Mogielnicy, Emilii Chmielewskiej z PSP w Karolewie , Agnieszki Wacyk i Mai Starosty z PSP w Ciechlinie, Mai Derlikowskiej i Tomasza Kowalskiego z PSP w Wilkowie.

Po wręczeniu wyróżnień i nagród przez naszych dostojnych gości, głos zabrał Attache Ambasady Rosyjskiej p. Yaroslaw Ivanov, który podziękował za zaproszenie, wyraził ogromne zdumienie poziomem artystycznym, przede wszystkim laureatów Konkursu, profesjonalnym przygotowaniem i kameralną sceną MGOK, a na koniec zadeklarował pomoc w rozwoju tej imprezy w kolejnych edycjach. Na zakończenie pan Dyrektor Paweł Pajewski podkreślił jeszcze raz ogrom pracy i zaangażowania inicjatorki i nauczycieli, dzięki którym PSP nr 2 mogła zorganizować tak dużą imprezę artystyczną, podziękował również wszystkim sponsorom, którzy ufundowali przepiękne nagrody i upominki dla wszystkich uczestników. Byli nimi: MGOK W MOGIELNICY, RADA RODZICÓW PRZY PSP NR 2 W MOGIELNICY, JULA SAD GRZEGORZ GNIADZIK, POL PLANTS, DӦHLER, FERRERO, FRESH FRUITS, DARTUR, TOMASZ BARAŃSKI HOTEL MAŁA WIEŚ, GOK GRÓJEC, PEPSICO POLAND, PIZZERIA ROMA GRÓJEC, PRACOWNIA FLORYSTYCZNA MAGDALENA PUŁAS, KWIACIARNIA ELŻBIETA CHMELEWSKA.

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kwil, Maria Senator i Bartłomiej Andryka.
Natalia zajęła 1 miejsce! Marysia i Bartek otrzymali wyróżnienia!

Aleksandra Jakubiak, Paweł Pajewski

Zachęcamy do obejrzenia występów laureatów dostępnych pod linkami:

https://youtu.be/0smxVgW2Dn0  Natalia Kwil, PSP nr 2 Mogielnica – 1 miejsce.

https://youtu.be/KagFwQjdCR8  Maciej Orzeszak, PSP Kruszew – 2 miejsce

https://youtu.be/W6YgeDt76qo     Antonina Rupiewicz, PSP Belsk Duży – 3 miejsce

A także galerii zdjęć z wydarzenia: