„I Ty możesz zostać Marszałkiem” – tydzień Patrona naszej szkoły

Od 12 do 18 maja obchodzimy w szkole tydzień naszego Patrona, I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Kim był Józef Piłsudski? Pierwszym marszałkiem polski (1920), dwukrotnym premierem Polski (1926-1928 i 1930). Ale rownież żołnierzem, politykiem, Polskim Działaczem społecznym i niepodległościowym. Był twórcą Organizacji Bojowej PPS, Legionów Polskich i Polskiej Organizacji Wojskowej. Od 11 listopada 1918 roku był także naczelnym wodzem Armii Polskiej.

W tych dniach wszyscy nasi uczniowie oraz przedszkolaki wezmą udział w różnorodnych działaniach organizowanych w szkole. Zapraszamy.

Teatr Cieni na świetlicy szkolnej:

Uczniowie klas 4 – 6 natomiast na godzinach wychowawczych będą korzystali z gier tematycznych np. Milionerzy oraz quizów i krzyżówek znajdujących się na stronie internetowej: www.learningapps.org przybliżających życie oraz działalność Patrona naszej szkoły. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

A. Mikuła-Teklak

K. Skrzypek