Dodatkowe zajęcia języka angielskiego w naszej szkole: Disney w przedszkolu, nowy multidotykowy monitor interaktywny oraz międzynarodowy projekt eTwinning w klasach starszych

souvenirs, england, united kingdom

Miło nam poinformować, iż w przyszłym roku szkolnym oprócz programu podstawowego z języka angielskiego wprowadzamy dodatkowe zajęcia we wszystkich oddziałach przedszkolnych. Dodatkowe lekcje będą prowadzone przez anglistki z naszej szkoły.

Rozpoczynamy przygodę z kursem My first English Adventure’ wydawnictwa Pearson, który koncentruje się na nauce przez zabawę, wykorzystując ćwiczenia i aktywności angażujące wszystkie zmysły. W materiałach kursowych pojawiają się ulubione postaci z kreskówek Walta Disneya, które budzą u dzieci pozytywne skojarzenia, skutecznie zachęcają do nauki, bawią i sprawiają, że nauka angielskiego jest dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Kurs wsparty jest atrakcyjnymi materiałami dodatkowymi, które wprowadzają urozmaicenie i utrzymują 100% zaangażowania podczas zajęć.

pastry, brigadier, party

Kolorowa książka ucznia to miejsce, w którym maluchy spotkają swoich ulubionych bohaterów: Myszkę Miki, Kubusia Puchatka, Kopciuszka, Królewnę Śnieżkę, Pinokia czy jelonka Bambi. Z ich pomocą dzieci uczą się nowych słów, zwrotów, piosenek i wierszyków, a także rozwijają umiejętności grafomotoryczne dzięki kolorowankom i wyklejankom. Do książki ucznia na poziomie 1 i 2 dołączona jest płyta DVD z fragmentami filmów Disneya. Częścią książki jest również komplet kolorowych kart wypychanek (pushout), prezentujących słownictwo z rozdziałów tematycznych.

donald duck, goofy, mickey mouse

zeszycie ćwiczeń przedszkolaki kolorują, rysują po śladzie, łączą w pary, rysują, szukają różnic oraz liczą. Zapewnia to dodatkową okazję do ćwiczenia ręki oraz przygotowuje maluchy do nauki pisania.

mickey mouse, icons, design

Uczniom klas 5-8 naszej szkoły proponujemy dodatkową 4 godzinę języka angielskiego w przyszłym roku szkolnym w celu lepszego przygotowania do egzaminu, a także na rozwijanie zainteresowań językowych oraz wyrównywanie szans edukacyjnych po zdalnym nauczaniu.

british, united kingdom, english

Z radością oznajmiamy, iż już czeka na Was w naszej szkole nowy, interaktywny, multidotykowy monitor, który pozwala korzystać z nieskończonych zasobów dostępnych dla edukacji.

Newline CAST jest najbardziej elastycznym rozwiązaniem do bezprzewodowego udostępniania ekranu. Prawdziwie bezproblemowe rozwiązanie, które pozwala wielu prezenterom na współdzielenie ekranu, wideo, linków i plików.

Newline Broadcast jest potężnym narzędziem usprawniającym udostępnianie treści z interaktywnego wyświetlacza Newline każdemu podłączonemu uczestnikowi, dając więcej mocy prezentacjom. Pozwala na zaproszenie nawet 200 uczestników, którzy mogą obejrzeć zawartość interaktywnego monitora Newline ze swojego urządzenia, co zamierzamy wykorzystać przy realizacji projektu eTwinning Food makes Friends, który realizujemy we współpracy z uczniami z Hiszpanii oraz Turcji.

Źródła informacji:

Anna Wolszakiewicz