Koniec naszego projektu…

Wraz z końcem maja zbliżamy się do zakończenia naszego czteromiesięcznego projektu. Nadszedł więc czas podsumować nasze wysiłki i osiągniecia.

Warto na początku przypomnieć skąd się wziął pomysł na udział w takim projekcie.

Mając na uwadze naszych uczniów, którzy ostatnie miesiące spędzili w domach, ucząc się online chcieliśmy im przypomnieć jak ważny jest w życiu wysiłek fizyczny, zdrowe odżywianie i wzajemny szacunek.

Aby było to możliwe dołączyliśmy do projektu pt.: „Healthy, Sportive and Respectful Kids”, który był tworzony z myślą o naszych powracających do szkoły uczniach. Naszym partnerom przyświecały te same idee i cele, które to postanowiliśmy razem osiągnąć.

W projekcie wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele z Turcji, Polski, Portugalii i Rumunii.

Założenia naszego projektu były bardzo ambitne i rozrastały się wraz z początkiem każdego miesiąca.

W lutym:

– wybraliśmy uczniów do uczestniczenia w projekcie

– stworzyliśmy zgody i rozdysponowaliśmy je wśród uczniów

– zapoznaliśmy naszych uczniów z platformą twin space

– zaprezentowaliśmy narzędzia do tworzenia avatarów takie jak pixton i bitmoji

– nasi uczniowie wraz z nami stworzyli swoje avatary na wybranych stronach i za ich pomocą przedstawili się swoim kolegom i koleżankom z projektu na twin space

W marcu:

– nauczyciele opisali swoje szkoły oraz siebie samych na platformie

– zaprezentowaliśmy uczniom takie narzędzia takie jak Canva i postermywall umożliwiające wykonanie logo i plakatów naszego projektu

– uczniowie tworzyli 2 projekty: logo oraz plakat;

Logo naszej uczennicy Mai Cieślak wygrało głosowanie jako najlepsze, natomiast najlepszy plakat stworzyła uczennica Maria z Portugalii.

– w marcu odbyło się również nasze spotkanie na którym mieliśmy przyjemność poznać się na żywo

– na forum platformy dzieliliśmy się opiniami na temat fair play i szacunku podczas gry

– miesiąc ten podsumowaliśmy rozgrywkami w piłkę nożną

W kwietniu:

– tworzyliśmy zdrowe przekąski

– wypowiadaliśmy się na forum na temat sportu i zdrowego odżywiania

– partnerzy z Turcji przystąpili wraz z nami do celebrownia Świąt Wielkanocnych

– pozostali partnerzy z Polski i Portugalii wzięli udział w obchodach Dnia Dziecka w terminie 23 kwietnia wraz z Tureckimi uczniami

– przygotowywaliśmy prezentację, filmiki, quizy, rozgrywki sportowe, plakaty, robiliśmy zdjęcia, pogadanki itp.

– nasi uczniowie brali również udział w zajęciach z lekkoatletyki i Ringo

– ponownie spotkaliśmy się na platformie zoom, tym razem w składzie nauczycielskim

W maju:

– ozdabialiśmy litery, które miały stworzyć wspólne hasło „Healthy, Sportive and Respectful Kids eTwinning project product”

– tworzyliśmy kontent naszego ebooka

– przygotowywaliśmy wystawy mające na celu propagowanie naszego projektu

– 9 maja wzięliśmy udział w obchodach Dnia eTwinningu

– oprowadzaliśmy uczniów z innych klas po wystawach przedstawiających nasze prace wykonane podczas uczestniczenia w projekcie

Uff i my to wszystko daliśmy radę zrobić:)

Serdeczne podziękowania za to należą się nauczycielom

Pani Hava Gözde YAŞAGÖR z Turcji

Panu Tolga AKKUŞ z Turcji

Pani Natalii Skrzypczyńskiej

Pani Annie Wolszakiewicz

Panu Miguel Almeida z Portugalii

Pani Speranta Preda z Rumunii

,którzy skrupulatnie, a czasami w pocie czoła, pracowali nad sfinalizowaniem wszystkich wyznaczonych zadań.

Nie możemy również zapomnieć o naszych cudownych uczniach, którzy z wielkim entuzjazmem przystąpili do udziału w projekcie i zrealizowali wszystkie wspomniane wyżej działania. Należą się im za to słowa uznania.

DZIĘKUJEMY ZA WSPÓLNY WYSIŁEK I SPĘDZONY RAZEM CZAS:)