Lekcja biologii inaczej…

W dobie powszechnej i wciąż rozwijającej się komputeryzacji, nie sięganie do jej bogatych źródeł byłoby nietaktem. Na szczęście wielu nauczycieli szuka w sieci cennych podpowiedzi i pomocy naukowych, dzięki którym ich lekcje stają się wyjątkowe i nie do zapomnienia. Tak samo cenne są programy komputerowe, aplikacje, doświadczenia, obserwacje i notatki graficzne tzw. sketchnotki, które bardzo pomagają w przyswajaniu nowej porcji wiedzy. Połączenie dźwięku i obrazu ze słowem daje bardzo dobre efekty, dlatego warto czerpać z takich pomocy jak najwięcej. Ponadto w dobie coraz większej ilości uczniów z Ukrainy w naszej szkole dobrze jest wspomagać się na lekcjach nowoczesną technologią. Prezentacje multimedialne w klasie 8b zostały przygotowane przez chętnych uczniów w języku ukraińskim. Brawo za odwagę w tworzeniu treści w obcym języku. Warto dodać, że obserwacje pod mikroskopem wyhodowanych pantofelków zadziwiły zarówno uczniów z Polski jak i Ukrainy.

E. Łaski