Międzynarodowy Dzień Kropki

ladybugs, ladybirds, bugs-48641.jpg

Międzynarodowy Dzień Kropki to globalne święto kreatywności, odwagi i współpracy, rozpoczęło się gdy 15 września 2009 r. nauczyciel Terry Shay przedstawił w swojej klasie książkę Petera H. Reynoldsa „Kropka”.

Kropka to opowieść o troskliwej nauczycielce, która dodaje odwagi nieśmiałej uczennicy, by zaufała własnym umiejętnościom. To, co zaczyna się od małej kropki na kartce papieru, staje się przełomem w pewności siebie i odwadze, rozpoczynając podróż do odkrywania siebie i dzielenia się, która zainspirowała niezliczone dzieci i dorosłych na całym świecie.

To, co zaczęło się jako historia na kartach książki, zmienia nauczanie i uczenie się na całym świecie, ponieważ ludzie w każdym wieku na nowo odkrywają moc i potencjał kreatywności we wszystkim, co robią.

Również nasza szkoła już po raz drugi dołączyła do obchodów Dnia Kropki. Dzień ten celebrowaliśmy na lekcjach plastyki gdzie uczniowie z klas 4-8 malowali Jesienne drzewo używając swoich palców i farb, mogli wykorzystać również kredki, mazaki czy pastele. Poniżej przedstawiamy ich prace.

Na zajęciach języka angielskiego uczniowie wykonywali kreatywne prace plastyczne, przeczytali książkę 'The Dot’  oraz uczyli się śpiewać 'The Dot Song’. Wszystkie klasy otrzymały podziękowania za odważne przyłączenie się do świętowania twórczości na całym świecie, podpisane przez autora książki  'The Dot’ pana P. H. Reynoldsa. Uczniowie obejrzeli również film na podstawie książki 'The Dot’, powtarzali kolory oraz liczby za pomocą kolorowych kropek, a także wykonywali kolaże w wersji papierowej oraz internetowej. A oto ich prace.

Kropka była również obecna na lekcjach, matematyki, w-f, polskiego i wielu wielu innych przedmiotach. Do świętowania dołączyli wszyscy, począwszy od naszych najmłodszych z przedszkola aż po pracowników szkoły i Dyrekcję. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć dostępnej na naszym szkolnym facebooku.

A na koniec krótki filmik z obchodów tego dnia.

A. Mikuła-Teklak

A. Wolszakiewicz