Pasowanie na ucznia pierwszoklasistów

1 marca od samego rana panowała podniosła atmosfera w PSP nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. W tym dniu odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów.

Uczniowie klas I A I I B przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego, wytrwale ćwicząc podczas prób. Niestety czas epidemii, a następnie zdalne nauczanie pokrzyżowały wszystkim plany. Wreszcie nadszedł czas ślubowania.

Pierwszaki ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania Pani dyrektor Marzanna Ścisłowska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion uczniów.

W dalszej część dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. Na koniec uczniowie klasy I A i I B otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarczę szkoły oraz ołówek.

Był to wyjątkowy dzień w życiu każdego pierwszoklasisty oraz jego rodzica. Gratulujemy i witamy w naszej społeczności szkolnej!:)

A. Barańska

U. Matysiak