Program Unijny „Program Operacyjny Polska Cyfrowa” działanie 3.2 „Kod do przyszłości ” w naszej szkole

grandstand, toys, males

Nasza szkoła nawiązała współpracę z Fundacją Rozwoju Edukacji Elektronicznej i przystąpiła do Programu Unijnego „Program Operacyjny Polska Cyfrowa” działanie 3.2 „Kod do przyszłości „. Dzięki temu nasi uczniowie klas I-III mogą uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach z zakresu robotyki i programowania.

Projekty “Kod od przyszłości” są realizowane w 11 podregionach w Polsce i mają na celu przygotowanie nauczycieli do nauki kodowania dzieci w klasach początkowych. Wraz z najlepszymi specjalistami nasi nauczyciele szkolili się na warsztatach , podczas których sami mogli spróbować kodowania i dowiedzieć się jak uczyć tego dzieci.

W trakcie trwania warsztatów Kod do Przyszłości, poznaliśmy metody i narzędzia służące do nauki programowania dla dzieci. Doświadczeni trenerzy przedstawili na zajęciach zarówno specjalną wersję klocków Lego – LegoWeDo 2.0, które nasza szkoła zakupiła, jak również darmowe aplikacje do nauki programowania dostępne w Internecie, takie jak ScratchJR i Scratch.

Uczniowie z wielką ochotą i zaangażowaniem przystąpili do projektu. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem i popularnością. Dzieci chętnie przychodzą na zajęcia, projektują i programują różnego rodzaju roboty i urządzenia a także mile i pożytecznie spędzają czas, ucząc się przez zabawę.

Edyta Łaski