Strefa ucznia - nauczanie zdalne

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

Od 12 marca do 10 kwietnia br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

​(powyższe informacje pobrane zostały z portalu https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach)

Numer alarmowy do szkoły

505 450 601

W poniedziałek otwarty został portal „Strefa Ucznia”. W tych trudnych dla nas wszystkich czasach, portal ma za zadanie umożliwić uczniom naszej szkoły kontynuowanie nauki w systemie zdalnym (zgodnie z wytycznymi MEN). W Strefie Ucznia dostępne będą zadania oraz materiały edukacyjne do pobrania. 

Proszę pamiętać, że odpowiedzialność za treść zamieszczonych zadań ponoszą nauczyciele uczący danego przedmiotu. Wszelkie pytania dotyczące zajęć należy kierować do nauczycieli prowadzących dany przedmiot.

Lucyna Rek
Administrator strony w roku szkolnym 2019/2020

Skip to content