Święta Wielkanocne-apel

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie celebrujące misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

Również nasi uczniowie z klas 6 A i 6 B pod opieką księdza Augustyna Sękowskiego, swoich wychowawczyń p. Jolanty Błach i p. Marzanny Ścisłowskiej, a także z pomocą p. Marioli Kużmy postanowili wprowadzić nas w ten wyjątkowy czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Prezentowany przez uczniów program przybliżył widzom tematykę Męki i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Dzięki wysłuchanym tekstom oraz utworom mogliśmy się wczuć w podniosłą atmosferę przedstawienia i poddać się chwili zadumania.

Młodzi aktorzy zostali pochwaleni za swój występ zarówno przez p. Dyrektora jak i księdza Augustyna.

Po zakończonym apelu nadszedł czas na wręczenie nagród za udział w konkursie na „Wielkanocną Palmę” zorganizowanym przez p. E. Sańpruch i p. A. Mikułę-Teklak.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni oraz otrzymali dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Pan Dyrektor nagrodził pierwsze trzy miejsca z każdej kategorii wiekowej, natomiast ze względu na bardzo dużą liczbę uczestników pozostałe upominki zostały wręczone następnego dnia.

Wyniki konkursu:

Kategoria kl. 0-III