Witaj zimo!

Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Kapcia. Święto to było świetną okazją do powitania nadchodzącej zimy. Nasi uczniowie postanowili ją przywitać w ciepłych i zabawnych papuciach, a także, co odważniejsi, w piżamach. Oby nasze starania okazały się zachęcające i sprowadziły śnieżną oraz mroźną zimę. Nie możemy się jej już doczekać:)

Kiedy jest astronomiczna zima 2021?

Otóż pierwszy dzień astronomicznej zimy w 2021 roku przypada dokładnie na wtorek 21 grudnia o godzinie 16:59. Co ciekawe astronomiczna zima rozpoczyna się w momencie przesilenia zimowego i trwa aż do równonocy jesiennej.

Kiedy jest kalendarzowa zima 2021?

Otóż pierwszy dzień kalendarzowej zimy w 2021 roku przypada w środę 22 grudnia i potrwa do kolejnej pory roku, czyli do wiosny, aż do 21 marca 2022 roku.

A. Mikuła-Teklak

Źródło:Zima 2021 – kiedy zaczyna się zima astronomiczna, a kiedy kalendarzowa? – ESKA.pl