storytelling, fantasy, imagination-4203628.jpg

EUREKA – W SZKOLE JEST BIBLIOTEKA!!!!

Do czytania zapraszamy, duży wybór książek mamy!”

Minirecenzja:
Gdzie podziali się więźniowie?

Książka na medal
Graficzna perełka

Najnowsza część popularnej serii. Maja i Lasse nie mogą narzekać na brak zleceń dla ich biura detektywistycznego. W tajemniczy sposób znikają aktorzy więźniowie, którzy na scenie wystawiali Hamleta. Co się z nimi stało? Krótkie rozdziały, duże litery – w sam raz do pierwszych samodzielnych prób lekturowych. Wartka akcja, bez dłużyzn, dużo emocji, niespodzianki. Bez przemocy.

Bernadeta Listwoń

Minirecenzja:
Znów na tropie

Do głośnego czytania

Z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Dwoje małych detektywów usiłuje rozwiązać zagadkę zniknięcia przestępców z przedstawienia zorganizowanego w więzieniu. Lektura nie przyczyni się szczególnie do kształtowania w czytelniku uniwersalnych wartości, ale spełni funkcję rozrywkową, bo zawiera zagadki. Humor i specyficzne ilustracje przyciągają nawet nielubiące czytać dzieci.

Aleksandra Sobańska

Minirecenzja:
O szacunku dla zwierząt

Do głośnego czytania
Bogato ilustrowana

Dorotka wyjeżdża na wakacje z rodzicami i odrobinę przemądrzałym starszym bratem. Jej największym marzeniem jest posiadanie własnego psa, ale rodzice się nie zgadzają. Podczas pobytu nad jeziorem dziewczynka poznaje Reksa… Nieskomplikowana historia przyjaźni między zwierzęciem a człowiekiem. Przekazuje pozytywne wartości i uczy właściwej postawy wobec zwierząt.

Aleksandra Sobańska

Opis wydawcy:

Gdy Dorotka przyjeżdża na pole namiotowe, gdzie z rodziną spędza wakacje, spodziewa się najwspanialszych przygód w swoim życiu. Czeka tam na nią kolejna miła niespodzianka – suczka właścicieli kempingu się oszczeniła, a Dorotka może pomagać w opiece nad szczeniaczkami. Dziewczynka zakochuje się w jednym ze szczeniaków, któremu potajemnie nadaje imię Reks.Wkrótce Dorotka i Reks stają się nierozłączni. Gdy wyjazd dobiega końca, dziewczynka nie może znieść myśli o pozostawieniu szczeniaka, chociaż cały czas wiedziała, że nie będzie mogła go zabrać. Jak Dorotka ma się pożegnać z Reksem? Czy istnieje jakiś sposób, aby przekonać rodziców, by mogła zabrać pieska do domu?

Minirecenzja:
Czytanie łatwe i przyjemne

Kilkustronicowa książeczka z serii „Czytam sobie”. Czy nad miastem lata kracząca papuga? A może to wrona w swetrze? Jak zareagują na ptaszysko przechodnie? Bardzo duże i kolorowe ilustracje, ukazujące świat oczami skrzydlatego Franka, spodobają się najmłodszym odbiorcom. Proste słownictwo, nieskomplikowana fabuła oraz duże litery zachęcają do nauki czytania.

Aleksandra Sobańska

Opis wydawcy:

Składam słowa, pierwszy poziom serii Czytam sobie, to wspaniały początek nauki czytania. Proste, acz zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami i przy użyciu 23 podstawowych głosek. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia głoskowania. Wysokiej klasy kolorowe ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Minirecenzja:
Wabik na małego antyczytelnika

Do głośnego czytania
Bogato ilustrowana

Krótka i zabawna opowieść o poszukiwaniu skarbu. Tomek i Ola podczas wakacji u wuja odnajdują kartkę z zaszyfrowaną wiadomością. Czy uda im się ją odkodować? Kim jest Arubaba? Co kryje stary kufer? Z serii „Czytam sobie”, idealna do nauki czytania. Przeprowadzona na jej podstawie lekcja biblioteczna połączona z poszukiwaniem skarbu na zawsze pozostanie w pamięci małych odkrywców.

Aleksandra Sobańska

Opis wydawcy:

Składam zdania, drugi poziom serii Czytam sobie, to dobry pomysł na kontynuację nauki czytania. Świetne, zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są dłuższymi zdaniami oraz zawierają elementy dialogu. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron ramki służą do ćwiczenia sylabowania. Wysokiej klasy kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

Minirecenzja:
Trudne wchodzenie w dorosłość

Dobra

Dobra

Arek ma 14 lat i w tajemnicy przed matką prowadzi swoje prywatne śledztwo w sprawie biologicznego ojca. Partner matki nie ma dobrych relacji z chłopcem, często go poniża i mu ubliża. Chłopak marzy o znalezieniu bratniej duszy i swojego miejsca na ziemi. Opowieść o trudnym dojrzewaniu, odnajdywaniu drogi do siebie samego. Książka pokazuje, że można czuć się samotnym, mając wielu ludzi wokół. Po lekturze pozostaje niedosyt z powodu braku konfrontacji Arka z mamą.

Bernadeta Listwoń

Opis wydawcy:

Nastoletni Arek ma dość bycia chłopakiem tresowanym przez ojczyma i ignorowanym przez matkę.

Postanawia odnaleźć ojca.

Na podstawie starych zdjęć odszukuje dawnych narzeczonych matki. Kolejne spotkania otwierają mu oczy na to, kim była jego mama, zanim pojawił się na świecie, jak mogła ułożyć sobie życie i… kim jest on sam.

Na pewno nie bachorem, to wie na pewno. Chociaż tyle.

Opis wydawcy:

Postawmy sprawę jasno: Greg Heffley był i pozostanie mięczakiem. Ktoś musi to wyjaśnić jego ojcu. Widzicie, Frank Heffley wciąż sobie wyobraża, że zrobi z syna prawdziwego mężczyznę, i stara się go nakłonić do uprawiania sportu. A sprawa robi się naprawdę poważna, kiedy wpada na pomysł wysłania Grega do szkoły wojskowej… To już szczyt wszystkiego!

Przekonuje do czytania nawet najbardziej opornych.

„USA TODAY”

E. Papis

N. Kowalska

Scroll to Top
Skip to content